ÖNDER AYDIN
Önder Aydın "Anadolu'dan Görsel İzler" Resim Sergisi

ÖNDER AYDIN
" Anadoludu'dan Görsel İzler " Resim Sergisi
30 Mart - 23 Nisan 2017
Dünya Göz Sanat Galerisi

Açılış Kokteyli : 30 Mart 2017 Perşembe - Saat 17:30 - 19:00
Tunus Caddesi No 28 -1 Kat Kavaklıdere - Ankara 

ÖNDER AYDIN

1979 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümünü bitirdi. Daha sonra Lisans tamamladı. Uzun yıllar Sanat Eğitimciliği yaptı. Çocuk Kitapları resimledi.Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Üyeliği (PSD) - Ankara Çağdaş Sanatlar Vakfı (ÇAĞSAV) ve Yeniden Sanat Grubu'nun kurucu üyesi oldu.

Uluslararası ve Ulusal Sanat Festivallerde eserleri sergilendi. Resim ve heykel müzesi kurulması şartı ile, uluslararası nitelikte olan çok  önemli çalıştaylar da yer aldı. Eserleri ve sanat anlayışı hakkında Tv  ve radyo  programları ile kitap,sanat dergileri, Ansiklopedik sözlük, katalog, yazılı  basın, internet gazetelerinde çok sayıda röportaj ve değerlendirme yazıları yayınlandı.

Devlet Resim ve Heykel Yarışmaları, Şefik Bursalı Ulusal Resim Yarışması, Mustafa Ayaz Müzesi Resim Yarışması (1. 2.ve 3.) ile bir çok ulusal yarışmalarda seçici kurul üyeliği yaptı. Önder Aydın’ın resimlerinde zaman kavramı yok olur. Tarihte geriye doğru göndermeler yapar. Sanatçının resimlerinin esin kaynağı Anadolu Uygarlıklarıdır. 12 bin yıllık Anadolu Uygarlıklarının Türk sanatının çıkış kapısı ve parmak izleri olduğuna inanır. Fantastik ve sürrealizme yakın çağdaş-realist bir anlatım dili vardır. 24 kişisel sergi açan sanatçının, 500'e yakın yurt dışı ve yurt içi seçme karma sergilerde eserleri sergilenmiştir. Başta Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi olmak üzere, Kültür Bakanlığı, Ankara Valiliği, Ordu Valiliği, Kastamonu Valiliği, Gazi Üniversitesi ve Konya Selçuk Üniversitesi Resim-Heykel Müzesi, Çorum Belediyesi, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Bankalar, başta Sanko Holding olmak üzere pek çok  özel Şirketler ve özel kolleksiyonlar ile Rusya-Amerika-Fransa gibi ülke özel kolleksiyonlarında da eserleri bulunmaktadır.

Altı yıl (2006-2012) Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği Yön. Kur. Başkanlığı da yapan sanatçı, çalışmalarını halen Ankara'da kendi atölyesinde sürdürmektedir.

www.onderaydin.com

Önder Aydın © 2016 Eserlerin telif hakları sanatçıya aittir. Eser fotoğraflarının izinsiz olarak ticari amaçla kullanılması yasaktır.
Tasarım: